Domov mládeže


Domov mládeže je školské zařízení, které poskytuje žákům středních škol ubytování a výchovně vzdělávací činnost v době mimo vyučování.

Při umístění žáka přihlíží ředitel ke vzdálenosti místa jeho bydlišti, dopravní obslužnosti, zdravotnímu stavu a k jeho sociálním poměrům. Ubytování v domově mládeže není nárokové.

Domov mládeže je součástí SPŠ. Budova je pětipatrová a přímo v budově se nachází jídelna, kde ubytovaní žáci mají zajištěno celodenní stravování. Pokoje jsou třílůžkové /možnost bezplatného připojení na internet. Povlečení mají žáci zajištěno. Na každém patře je společné sociální zařízení a kuchyňka vybavená ledničkou, vařičem, mikrovlnou troubou. Součástí patra je i společenská místnost s televizí. Budova je vybavená knihovnou. V těsné blízkosti domova jsou sportovní haly a venkovní hřiště. Samotné město Hranice patří k městům s velmi zajímavým přírodním prostředím. Na obou březích řeky Bečvy se rozprostírá krasový útvar Hranický kras, který má dva pozoruhodné přírodní útvary Zbrašovské aragonitové jeskyně a Hranickou propast. Pro město Hranice je významné sousedství lázní Teplice nad Bečvou.

Žáci ubytovaní na Domově mládeže se musí řídit Vnitřním řádem Domova mládeže

Sportovní možnosti a zájmové útvary

Volejbal, fotbal, stolní tenis, florbal, posilovna, práce s hlínou, nabídka zájmových útvarů DDM.

Ceny

Měsíční částka za ubytování 1 200,- Kč
Celodenní stravné 114,- Kč

Kontakty

funkce jméno a příjmení e-mail telefon
Vedoucí domova mládeže Ing. Marie Straková strakovam@spshranice.cz 581 671 436

Pokoje studentů: