Erasmus+ Itálie – Palermo

4. 10 2018 Autor: Štrajtová Lucie

Tematická konference zaměřená na evropské kulturní dědictví měla název „Paths towards Citizenship through European Cultural Heritage“

 

Mezi účastníky z 21 zemí bylo téměř 200 zástupců škol, koordinátorů projektů Erasmus+, národních agentur a dalších vzdělávacích a kulturních institucí. Naše škola patřila ke 2 vybraným z ČR.  Konference probíhala v Itálii, konkrétně na Sicílii ve městě Palermo, a to ve dnech 26. – 28. září. Jednotlivé části konference byly rozděleny do témat:  Vzdělání a kultura v boji proti radikalismu, Kulturní dědictví patří každému, Kulturní dědictví posiluje evropskou identitu a Úloha Středomoří jako mostu k dalším kulturám. Přednášky probíhaly v divadle Politeana Theatre a Palazzo Comitini.

Měla jsem také možnost diskutovat s kolegy z různých zahraničních škol, sdílet zkušenosti z projektů. Ujistila jsem se, že spolupráce s partnery z jiných zemí je nanejvýš přínosná pro naše žáky i pedagogické pracovníky. Udržování povědomí o významu kulturního dědictví v Evropě je důležité pro všechny zúčastněné – a to díky účasti na projektech s našimi partnery napříč Evropou, ale i na úrovni samotné školy např. organizováním tradičního Vánočního koledování.

Snad s některým z účastníků navážeme v budoucnu spolupráci na dalších projektech Erasmus+ na naší škole.

Pavlína Vavříková

Galerie