Literární soutěž

22. 1 2020 Autor: Allanová Lucie

Ve školním roce 2019/2020 proběhl již 4. ročník LITERÁRNÍ SOUTĚŽE, tedy aktivity pro nadané mladé autory.

Soutěž je určena žákům SPŠ Hranice, kteří v listopadu daného roku obdrží spolu s podmínkami též téma. Letošním tématem bylo sdělení „Již nikdy více“ – to mohlo být zpracováno formou prózy, nebo poezie. Své výtvory žáci odevzdávali do 20. 12. 2019 tak, aby měla tříčlenná porota dostatek času a prostoru si vše pročíst, promyslet a ohodnotit.

Porota se shodla, že se úroveň v podstatě všech autorů srovnává, a tak je rok od roku těžší a těžší vybrat nejen ten nejlepší příspěvek, ale vůbec určit pořadí. Nicméně i letos se vše povedlo. Vyhlášení proběhlo 20. 1. 2020 – výsledek byl tedy takovýto:

  1. Eliška Škrobáková, CH3
  2. Filip Samohýl, CH4
  3. Daniel Adamec, CH3

Autoři, kteří se umístili, si odnesli plné tašky cen (sešity aj. kancelářské potřeby, klíčenky, kalendáře, propisky…). Zkrátka ale nepřišli i další účastníci – také dostali drobné ohodnocení své snahy.

Našim autorům gratulujeme a přejeme, ať mají stále inspiraci a chuť tvořit, protože příští ročník s sebou jistě přinese novou a zajímavou výzvu.

Také bych velmi chtěla poděkovat sponzorům za ceny do soutěže. Rovněž velice děkuji Mgr. Julii Hoszowski a Mgr. Přemyslu Štrajtovi za podporu, pomoc při hodnocení a dobrou atmosféru.

 

Autorka textu a organizátorka soutěže: Lucie Allanová

 

(Osoby uvedeny v článku souhlasily s uveřejněním svých jmen, navíc i se zveřejněním společné fotografie.)

Galerie