DŘEVAŘI PŘISPĚLI K VYLEPŠENÍ ŠKOLY

6. 11 2020 Autor: Allanová Lucie

V září letošního roku – a to v rámci dvoutýdenní praxe čtvrtých ročníků maturitního oboru Nábytkářství a dřevařství – jsme s žáky doháněli, co jsme zameškali na jaře, když byla přerušená výuka. Všechno jsme dohnali, takže všichni žáci se dostali do fáze, kdy jsou schopni sami (nebo pod kontrolním vedením) vyrobit základní dřevěné konstrukce, tj. včetně návrhu a rozkreslení.

 

Vylepšili jsme si prostory v dílnách, někteří si udělali něco domů, ale vyrobili jsme i dělicí stěnu na internát – tu jedinou jsme stihli nafotit, proto ji zde prezentuji. Stěna se skládá ze sedmi zástěn (smrková rámová konstrukce s výplní z překližky tl. 6 mm), které se dají závěsy lehce spojit do různých tvarů, aby byly víceúčelové. Sloužit by měly hlavně na internátě – a to k rozdělení učebny v přízemí na dvě části (nahradí tak dočasně používané paravány ze sborovny).

 

Celou výrobu zástěn si na starost vzali Kristýna s Eliášem a vše sami realizovali – od návrhu konstrukce, návrhu výroby, až po vlastní výrobu, vyspravení vad, slepení konstrukce i její nátěr lakem s nádechem do běla, aby vše ladilo k prostorám internátu. Na jedné straně jsou i věšáky na šaty a plochy se dají také případně vhodně využít. Domnívám se, že jsou praktické, účelné a budou dobře sloužit.

 

Chci proto všem poděkovat za samostatnost, ale i za to, že udělali něco pro svoji školu.

 

Autor článku: Josef Urban

Galerie