TFA – závod o nejlepšího hasiče

16. 6 2021 Autor: Škrabal Petr

Pro žáky oboru Požární ochrana věrně známý pojem TFA. Pro nezasvěcené jeden z nejtěžších a divácky nejzajímavějších závodů, který prověřuje nejen fyzické síly, ale i odborné znalosti všech aktérů. Účastnili se ho žáci PO2 a odvážná žákyně PO1, která jako jediná přijala výzvu od svých starších kolegů, jako vrchol kurzu záchrany tonoucího. Závod se konal dne 11.6. 2021 za velkého zájmu všech tříd, které hnaly svým povzbuzováním závodníky náročnou tratí až do cíle. V průběhu trati museli aktéři rozmotat hadice a napojit je na rozdělovač, zdolat překážku, přemístit pneumatiku a hasičáky, uvázat osmičkový uzel, poznat turistické značky a odtáhnout 40 kg figurínu do cíle. To celé v zásahovém obleku, chlapci s dýchacím přístrojem na zádech.

Jako blesk proletěl tratí J. Tkadlec v čase 1:07, v závěsu za ním J. Poláček 1:13 a V. Motalík 1:30. V dívkách se může pyšnit zlatým kovem N. Řezáčová z PO1 1:22, stříbrným K. Kaňovská 1:27 a bronzem A. Šamánková 1:34.

Gratulujeme vítězům, děkujeme všem zúčastněným i sponzorům a speciální dík patří třídě PO1, která zajistila přípravu a hladkých průběh závodu.

 

Za organizační tým D. Baštan 

Galerie