Den Země

24. 4 2022 Autor: Allanová Lucie

Během dubna se po celé republice lidé zapojují do akce Ukliďme Česko, která se organizuje v rámci Dne Země, který připadá na 22. duben.

Také naše škola se po dvouleté přestávce kvůli pandemii koronaviru opět zapojila do aktivit, kterých se naši žáci zúčastňují již tradičně v tomto období.

Část žáků, třídy CH1 a ME1, se chopili úklidu v okolí školy, převážně vysbírání odpadků a údržby živých plotů na pozemku školy i na prostranství před školou.

Třídy oborů Nábytkářská a dřevařská výroba, Stavební materiály a žáci ME3 vypomáhali v lesích v katastru obce Střítež, která se dlouhodobě potýká s kůrovcovou kalamitou, kvůli níž se musela velká část lesů vytěžit. Po těžbě zůstala spousta neodvezeného dřeva a klestí, které bylo třeba uklidit a naložit. Část žáků také sázela na uvolněné mýtiny malé smrčky a buky, celkem se podařilo zasadit 1000 stromků. Vyčlenění žáci dostali za úkol vyčistit obory s již vzrostlými stromky od náletových dřevin a ostružiníku.

Žáci naší školy vykonali spoustu práce, za což jim děkují nejen pracovníci OÚ Střítež, ale také všichni zúčastnění pedagogové.

Autorka textu: Štěpánka Březinová

Galerie