ZACHOVEJME TRADICE NA DOMOVĚ MLÁDEŽE

26. 4 2022 Autor: Allanová Lucie

 

Na Domově mládeže proběhlo několik dílen, které byly zaměřeny na tradice známé, méně známé a také na tradice zahraniční.

V rámci prvního tématu s názvem „Lampionáda“ se žáci věnovali tradicím lampionových průvodů, jejich historii; mohli si sami vytvořit lampiony, přičemž museli zapojit svoji fantazii. V druhé dílně, tj. „Los Muertos“, zaměřené na tradici uctívání mrtvých oživenou moderním pojetím a směrem, který je známý zejména v Latinské Americe, si dívky vyzkoušely posmrtné masky na svých obličejích. Třetí dílna nesla název „Vánoční čas“ a byla tradicemi opravdu protkaná. Žáci zde vyráběli shamballa náramky přátelství, vyzkoušeli si práci s návlekovým materiálem, tvořili vánoční věnce a pudingové obrazy. Předposlední dílna se jmenovala „Lásky čas“, kde jsme Valentýna pojali jiným stylem a dali jsme možnost žákům vyjádřit své city obrazem. Posledními dílnami v rámci tohoto projektu pak byly dílny velikonoční, ve kterých jsme se soustředili na klasické české tradice zdobení kraslic.

Poděkování patří garantům jednotlivých dílen a samozřejmě Grantovému programu regionu Hranicko 2021 za finanční podporu.

 

Galerie