Žáci Střední průmyslové školy Hranice získali velký úspěch na nedávno konané soutěži odborných dovedností Učeň Instalatér. Tato prestižní soutěž se konala na Střední škole polytechnické v Prostějově a naše škola měla své zástupce v podobě Lukáše Ohlídala a Pavla Smékala. Garantem soutěže byl Cech topenářů a instalatérů ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Soutěže se zúčastnilo 12 účastníků ze 6 škol v Olomouckém kraji, kde se vyučuje obor Instalatér.
Soutěž Učeň Instalatér byla rozdělena do sedmi částí, ve kterých soutěžící prověřili své dovednosti a schopnosti. Mezi tyto části patřilo svařování plastů, pájení, ohýbání a lisování mědi, řezání a těsnění závitů, kompletace svařenců, montáž umyvadla, montáž WC a zodpovězení obtížných otázek.
Oba naši reprezentanti předvedli skvělé výkony a umístili se na výborných pozicích. Lukáš Ohlídal skončil na krásném čtvrtém místě a Pavel Smékal na pátém místě. Těmito výsledky se mohou oba žáci právem pyšnit a jejich práce a snaha jsou obdivovány nejen týmem a školou, ale i celou širokou veřejností. Vzhledem k tomu, že Lukáš Ohlídal dosáhl v celorepublikovém porovnání s ostatními soutěžícími vysokého součtu bodů, postoupil přímo do celostátní soutěže, která se bude konat v dubnu na Stavebních veletrzích v Brně.
Střední průmyslová škola Hranice se může pyšnit vynikajícím druhým místem v celkovém hodnocení soutěže. Tento skvělý výsledek je zaslouženou odměnou za tvrdou práci a přípravu našich žáků. Jejich odborné znalosti a zručnost byly v těchto náročných úkolech potvrzeny a oceněny.
Rádi bychom srdečně poblahopřáli Lukáši Ohlídalovi a Pavlu Smékalovi k jejich vynikajícím výsledkům a reprezentaci naší školy. Jsou skvělým příkladem toho, co se dá dokázat s nadšením, vytrvalostí a snahou. Jsme si jisti, že budou i nadále dosahovat skvělých výsledků a budou reprezentovat naši školu se ctí.
Také bychom rádi poděkovali všem pedagogům, kteří žákům poskytli kvalitní přípravu a podporu během celé soutěže. Jejich vedení pomohlo našim žákům dosáhnout takových úspěchů.
Celý tým Střední průmyslové školy Hranice je na své reprezentanty nesmírně pyšný a gratuluje jim k jejich výborným výsledkům. Jsou skvělým příkladem toho, že naše škola produkuje talentované a schopné jedince, kteří jsou připraveni uspět ve svém oboru. Díky jejich ambicióznímu přístupu a oddanosti jsme si jisti, že budou i nadále dosahovat výborných výsledků.
Přejeme Lukášovi Ohlídalovi a Pavlu Smékalovi mnoho dalších úspěchů v budoucích soutěžích. Jsou vzorem pro všechny naše žáky a důkazem toho, že tvrdá práce a snaha se vyplácí.

Skip to content