Proč jít zrovna k nám?

Střední průmyslová škola v Hranicích je tu pro své žáky již více než 75 let – spojuje tradici s novými způsoby výuky.

Moderní laboratoře

Pro chemické a stavařské obory máme skvěle a moderně vybavené laboratoře, které posunou tvé studium na vyšší level.​

Vstřícný a ochotný kolektiv učitelů​

Připraví tě k maturitě nebo závěrečné zkoušce, pomohou v těžkých životních situacích – naše parta mladých a stále nadšených učitelů, kterým ochotně pomáhají zkušenější kolegové.

Bohatě vybavené dílny

Na odborném výcviku dostaneš jedinečnou příležitost vyzkoušet si práci na stejných strojích, se kterými se později setkáš na praxi ve firmách. Každým rokem navíc dílny modernizujeme.

Odborné praxe a zahraniční stáže

Ať už k nám půjdeš na maturitu nebo vyučení, vždy máš možnost během studia jít na praxi do odborné firmy, nebo vyjet na zahraniční stáž v rámci projektu Erasmus+

Domov mládeže

Jsi z daleka? To vůbec nevadí! V těsné blízkosti školy máme vlastní domov mládeže s kapacitou 180 míst.

Co tě u nás čeká?

Adaptační kurz

Abys překonal strach z neznáma, připravili jsme pro tebe adaptační kurz. Tři dny na začátku studia, které strávíš poznáváním spolužáků a třídního trošku jinak, než ze školní lavice. Vše navíc probíhá mimo školu, s přespávačkou a hromadou legrace. To prostě nemůžeš zmeškat!

Lyžařský výcvik

Ať už máš rád lyže nebo snowboard, ve druháku se můžeš zúčastnit lyžařského výcviku. Začátečníci se můžou od našich učitelů učit v některém z blízkých lyžařských areálů. Ten, kdo se nebojí větších kopců, může jet s námi do Alp. A to se vyplatí!

Sportovně turistický kurz

U nás ve škole podporujeme fyzickou aktivitu – ve třeťáku můžeš svou fyzičku pořádně proklepnout. Jízda na kole, paddleboardy, windsurfing, lezení po skalách, míčové sporty a mnoho dalších aktivit. Přesně tohle tě čeká na sportovně-turistickém kurzu. Už se těšíš?

Zahraniční stáž Erasmus+

Vycestuj do zahraničí na odbornou praxi s projektem Erasmus+ ! Ve druhém, třetím a čtvrtém ročníku můžeš vycestovat na některou z partnerských škol nebo do partnerské firmy. Na dva týdny se tak zapojíš do života v jiné zemi, poznáš jinou kulturu a mrkneš na to, jak je na tom tvůj obor jinde.

Co u nás můžeš studovat?

Baví tě se učit a dělat pokusy v laboratoři? Rád pracuješ na počítači a programuješ? Jsi tělem i duchem spíš sportovec? Líbí se ti vůně dřeva a radost z dobře odvedené práce? Nejsi přímo studijní typ, ale máš šikovné ruce? U nás si určitě vybeřeš. 

Dny otevřených dveří

Kdy k nám můžeš přijít?

listopad

24. 11. 2023

09:00 - 17:00

25. 11. 2023

08:00 - 12:00

leden

19. 1. 2024

13:00 - 17:00

20. 1. 2024

08:00 - 12:00

Domluv si individuální prohlídku

Chceš se k nám přijít podívat sám?

Rád by ses k nám přišel podívat, ale žádný z termínů dnů otevřených dveří ti nevyhovuje? Dej nám vědět a vybereme společně jiný den, který by vyhovoval tobě i nám.

Těšíme se na tebe

Skip to content