Přijímací řízení

Jsme rádi, že se zajímáš o přijímací řízení na naší škole. Na této stránce najdeš všechny potřebné dokumenty a odpovědi na nejčastější otázky spojené s přijímacím řízením na naši školu.

Termíny jednotné přijímací zkoušky

12. dubna 2024

1. termín

15. dubna 2024

2. termín

Důležité dokumenty k přijímacímu řízení

Nejčastější dotazy k přijímacímu řízení

Kde najdu přihlášku ke studiu na vaší škole?

Přihlášku ke studiu najdeš buď na této stránce v důležitých dokumentech nebo přímo na stránkách studijních oborů. V horním menu -> pro uchazeče -> maturita nebo vyučení -> tvůj zvolený obor.

Jak vyplnit přihlášku?

Nejjednodušší je vzít propisku a začít psát. Podrobné pokyny k vyplnění přihlášky najdeš pod odkazem.

Potřebuji lékařské potvrzení?

Přihlášky ke studiu většiny oborů na naší škole musí obsahovat vyjádření lékaře. Potvrzení lékaře může být doplněno přímo do přihlášky nebo může být dodáno na samostaném potvrzení spolu s přihláškou ke studiu.

Střední průmyslová škola Hranice nemá vlastní formulář pro potvrzení od lékaře.

Děláte přijímací zkoušky nanečisto?

Ano děláme. Všem zájemcům o studium na naší škole, kteří k nám podají přihlášku, zasíláme na kontaktní e-mail přihlašovací formulář a podrobné informace.

Máme vždy připraven vlastní test z matematiky a z českého jazyka a literatury. Po napsání testů si je zájemci spolu s učitelem zkontrolují a složitější zadání vysvětlí. Testy uchazečům poté zůstanou.

Jaké jsou termíny přijímacího řízení?

Termíny se každý školní rok liší. Veškeré podrobnosti včetně konkrétních datumů jsou k nalezení v aktuální vyhlášce ředitele školy. Vyhlášení jednotlivých kol přijímacího řízení nalezneš v horní části této stránky.

Dělají se u vás talentové a fyzické přijímací testy?

Ne nedělají. Dělají se u nás pouze povinné přijímací testy z matematiky a z českého jazyka a literatury od CERMATu.

Jakou váhu mají známky z vysvědčení?

Hodnocení na vysvědčení z předchozího studia je obodováno 0 až 60 body. Z přijímacích testů lze získat 0 až 100 bodů. (50 z matematiky a 50 z českého jazyka a literatury.) Celkem je maximální počet bodů pro maturitní obory 160 bodů.

Skip to content