Žáci druhého ročníku oboru Strojní mechanik ze Střední průmyslové školy Hranice v březnu reprezentovali svou školu na krajské soutěži KOVO JUNIOR 2024, která se konala v prostorách Střední školy řemesel Šumperk. Tato soutěž, která představuje důležitou událost pro nadané strojní mechaniky, přilákala žáky ze čtyř škol Olomouckého kraje.

Mezi soutěžícími vynikli dva talentovaní žáci SPŠ Hranice, Ondřej Šustek a Alex Kohout, kteří se postarali o skvělý výkon a svými výrobky zaujali porotu. Jejich úkol nebyl lehký – v rámci soutěže měli zhotovit výrobek podle přesných specifikací, které představovaly jak časovou, tak i technickou a fyzickou náročnost.

Ondřej Šustek, zkušený a nadaný žák, se vyšvihl na nejvyšší příčku žebříčku a obsadil první místo. Jeho výrobek nejenže splnil veškeré požadavky soutěže, ale překonal je s precizností, která je v jeho věku obdivuhodná. Jeho úsilí, dovednosti a odhodlání jsou nepochybně příslibem budoucí úspěšné kariéry v oboru strojírenství.

Alex Kohout, další talentovaný účastník soutěže, nezaostal a získal třetí místo. Jeho výrobek, i přes náročnost zadání, byl rovněž předmětem obdivu poroty a konkurentů. Jeho kreativita a schopnost pracovat pod tlakem mu umožnily prezentovat kvalitní výrobek, což ho řadí mezi nadějné budoucí profesionály.

Celkově se soutěže zúčastnilo osm soutěžících, kteří reprezentovali čtyři školy z Olomouckého kraje. Úroveň soutěže i konkurence byla vysoká, což dělá úspěch Ondřeje Šustka a Alexe Kohouta ještě obdivuhodnějším.

Na základě svého úspěchu pak dále Ondřej Šustek postoupil do celostátního kola soutěže KOVO JUNIOR, která se bude konat 22.–24. dubna 2024 v Opavě.

Pro Střední průmyslovou školu Hranice je tento úspěch znamením excelentní práce, kterou vykonává ve vzdělávání a v přípravě mladých strojních mechaniků. Takové úspěchy nejen povzbuzují aktuální žáky, ale také posilují prestiž školy a ukazují na kvalitu vzdělání, které škola poskytuje.

Gratulujeme Ondřeji Šustkovi a Alexi Kohoutovi k vynikajícímu výkonu, děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho dalších úspěchů v jejich budoucí kariéře!

Zároveň bychom rádi poděkovali všem pedagogům, kteří žákům poskytli kvalitní přípravu jak v praktickém, tak i v teoretickém vyučování.

Radek Bartl

Skip to content