Dne 20. 6. 2024 se žáci oboru Instalatér na Střední průmyslové škole v Hranicích měli možnost detailně seznámit s profesionálním nářadím a technikou používanou v instalatérské praxi. Tuto příležitost jim poskytla špičková německá firma Rothenberger – přední světový výrobce profesionálních instalatérských nástrojů a zařízení.

Odborní pracovníci Rothenbergeru předvedli žákům celou řadu pokročilých produktů, mezi které patřily trubkové řezačky, nástroje pro úpravu trubek, svěrky, aku nářadí, elektrické stroje a další specializované instalatérské náčiní. Během workshopu byly názorně představeny funkce všech zařízení, jejich použití v praxi a výhody pro instalatérské řemeslo.

Žáci měli možnost vyzkoušet si manipulaci s vybranými nástroji a dozvědět se o jejich správném používání a údržbě. Získali tak cenný vhled do vybavení, se kterým se setkají nejen po vstupu na pracovní trh při výkonu svého povolání, ale také na praxi ve škole.

Cílem akce bylo přiblížit budoucím instalatérům poslední trendy a nejmodernější kvalitní nástroje, které mohou výrazně usnadnit a zefektivnit jejich práci v oboru. Prezentace pomůže žákům lépe se orientovat v sortimentu profesionálního vybavení, které si budou moci po vyučení postupně pořizovat.

Vedení Střední průmyslové školy v Hranicích vyjádřilo poděkování společnosti Rothenberger za zprostředkování této cenné zkušenosti a praktických ukázek, které žákům pomohou v budoucím uplatnění v instalatérském řemesle.

Skip to content