Na Střední průmyslové škole Hranice, ve spolupráci se strojírenskými firmami, proběhla ve středu 22. 11. 2023 akce s názvem „Strojírenství naše priorita“, která měla za cíl představit žákům osmých a devátých tříd možnosti zaměstnání v tomto průmyslovém odvětví.

Akce proběhla ve sportovní hale školy, která byla přizpůsobena potřebám prezentujících oborů a firem. Na akci se představily strojírenské firmy z hranického regionu, Přerovska, Olomouce, Valašského Meziříčí, Nového Jičína. Střední průmyslová škola Hranice prezentovala obory Obráběč kovů, Instalatér, Strojní mechanik a Mechanik strojů a zařízení. Každý obor měl svou expozici. Mohli si vyzkoušet jednoduché úkoly, které se v daných oborech provádějí, a seznámit se s moderními technologiemi, které se v současné době ve strojírenství používají.

Hlavním cílem akce bylo přiblížit žákům realitu, kterou jim strojírenský průmysl nabízí. Měli možnost se seznámit s klíčovými povoláními a zjistit, jaké jsou v daných oborech výhody, nevýhody a perspektivy. Díky přítomnosti strojírenských firem měli žáci možnost se s jejich zástupci osobně setkat a zeptat se na vše, co je zajímalo.

Na tuto akci se přišlo podívat přes čtyři sta žáků ze 16 škol. Odborné prezentace a praktické ukázky vyvolaly u mnohých z nich zájem a rozhodnutí pro konkrétní obor. Akce tak splnila svůj účel a pomohla žákům ve výběru jejich budoucího zaměstnání. Střední průmyslová škola Hranice a strojírenské firmy dokázaly, že spolupráce mezi školou a průmyslem je nezbytná pro vzdělávání mladých lidí. Akce „Strojírenství naše priorita“ byla zcela jistě inspirací pro mnoho žáků a velkým přínosem pro budoucnost strojírenského průmyslu v regionu.

Skip to content