Na přelomu měsíců února a března se ve sportovní hale SPŠ Hranice odehrál u žáků oblíbený a zároveň i tradiční turnaj DM ve florbale. Zúčastnily se ho celkem 4 týmy, z nichž jeden (a za to jim patří velké poděkování) utvořila děvčata ze třídy PO1.

Hrálo se osvědčeným systémem každého s každým, podle standardních florbalových pravidel, povětšinou za nezvykle vydatné podpory přihlížejících diváků a příznivců této dynamické kolektivní hry. V průběhu turnaje a v rámci jednotlivých utkání byla k vidění spousta dramatických okamžiků, pohledných akcí, gólů a především zdravého sportovního nadšení všech zúčastněných. O celkové prvenství v turnaji si to v posledním zápase nakonec mezi sebou „rozdaly“ týmy PO3 a PO4. Ve velmi pěkném a oboustranně pohledném utkání nakonec slavil výhru tým žáků třídy PO3 v poměru 8:4. Na třetím místě skončil smíšený tým žáků 1. a 2. patra.

Věřím a pevně doufám, že se tato sportovní akce žákům líbila, splnila svůj účel a že většina florbalistů se již teď netrpělivě těší na následující ročník.

Autor textu: Jiří Malý

Skip to content