Žáci SPŠ Hranice vynikli na svářečské soutěži v Šumperku: Jiří Sedlák získal první místo.


Střední průmyslová škola Hranice nedávno excelovala na VI. ročníku Velikonoční soutěže ve svařování, která se konala na Střední škole řemesel Šumperk. Dva talentovaní žáci, Jiří Sedlák a Tomáš Holík, se postarali o vynikající výsledky, které přinesly prestiž jejich škole.


Soutěž, která byla rozdělena do tří částí – teoretické, praktické a virtuálního svařování – přilákala špičkové svářeče z osmi škol z celého regionu. Jiří Sedlák se stal hrdinou dne, když nejenže získal první místo v praktické části soutěže, ale také v celkovém součtu za všechny tři disciplíny. Jeho precizní a dovedné práce si zasloužily uznání poroty i diváků.


Tomáš Holík také vynikl ve své disciplíně, když obsadil třetí místo v praktické části a první místo ve virtuálním svařování. Jeho schopnost pracovat s moderními technologiemi a reprodukovat kvalitní svařování ve virtuálním prostředí byla ohromující.


Před samotnou soutěží firma BBA Pumps Hranice, s. r. o. věnovala škole svařovací zdroj, který umožnil žákům SPŠ Hranice lépe trénovat. Tato podpora, které si velmi vážíme, přispěla k jejich úspěchu a připravila je na náročné soutěžní podmínky.


Celkově se soutěže zúčastnilo šestnáct žáků z osmi škol. Atmosféra byla naplněna soutěžním duchem a přátelskou soutěživostí, která podtrhla důležitost a kvalitu svářečského řemesla.
Gratulujeme Jiřímu Sedlákovi, Tomáši Holíkovi a celému týmu SPŠ Hranice k jejich výborným výsledkům. Jejich úspěch je důkazem excelentní přípravy a profesionálního přístupu školy k výuce svářečského řemesla.

Radek Bartl
Instruktor svařování a mistr odborného výcviku SPŠ Hranice

Skip to content