15. – 28. 10. 2023 jsme k našemu relativně novému partnerovi do polské Bydhoště vyslali tentokrát kombinovanou skupinu oborů Požární ochrana, Mechanik strojů a zařízení a Strojní mechanik.

Využili jsme znovu služeb firmy Tech-Med Sp. o.o. (odkaz https://www.techmed.com.pl/), která se postarala o odbornou praxi žáků strojírenských oborů – strojního mechanika Alexe Kohouta a mechaniků Davida Dědka a Adama Šnejdrly.

Žáci Požarní ochrany byli pod křídly hasičů z Ochotnicza Straż Pożarna Nowa Wieś Wielka (odkaz https://www.facebook.com/ospnww/?locale=pl_PL), v rámci své praxe si zopakovali teorii a v praxi vyzkoušeli si např. čerpání vody z jezera pro hašení. Navštívili také hasičskou školu v Bydhošti, seznámili se s požární ochranou v rámci firmy zpracující ropu a měli možnost poznat práci polských bezpečnostních složek. V Polsku se zdokonalovali žáci tříd PO3 a PO4 – Martin Kadlčík, Matěj Kučera, Tereza Stryková, Hana Pavelková, Ondřej Hanák, Misha Janeček, Natálie Řezáčová, Hana Surá a Daniel Mikuš.

Na job shadowing, neboli stínování, s nimi vyrazili mistr odborného výcviku Ondřej Horák a učitel odborných předmětů Mgr. Tomáš Pazdera.

Kromě již tradičních výletů do Toruně a Bydhošti se mohli také zúčastnit tréninku Muay Thai a odvezli si zpátky mnoho krásných zážitků a slovník obohacený o polské odborné výrazy.

Skip to content