Ve dnech 29. 10. – 12. 11. 2024 se konala již tradiční mobilita do turecké Antálie. Snažíme se o co největší variabilitu a střídání oborů, které navštěvují jednotlivé destinace. Z toho důvodu se tentokrát na slunnou Konyaalti beach vydali 3 žáci oboru Nábytkářská a dřevařská výroba – Matyáš Bezchleba, Pavel Koňařík a Jakub Krejčí. Podařilo se nám také umístit 3 žáky oboru Stavební materiály, mezi kterými byli Lucie Kotlářová, Robert Klinger a Lukáš Durďák.

Dřevaři své dva týdny trávili v sekci údržby městské části Konyaalti (odkaz https://www.konyaalti.bel.tr/), kde se podíleli na výrobě dřevěného nábytku pro městské parky, promenády a pláže. Jejich praxe byla úžasným příkladem rčení „když se chce, všechno jde“, protože ve firmě pracovali starší zaměstnanci a komunikace v angličtině tak byla značně obtížná.

S komunikačními dovednostmi na tom byli podstatně lépe ve firmě Tuğra Lab zaměřené na kontrolu a testování betonových směsí a betonu samotného. Naši žáci se tak dostali do výroby, na stavbu a samozřejmě do testovacích laboratoří.

Jazykovou podporou jim na tomto výjezdu byla Mgr. Kateřina Březíková.

V průběhu mobility navštívili klasická turistická místa Antálie – např. vodopád Düden, zbytky vesnice Olympos, zábavní park Aktur a Land of Legends.

Skip to content