V Sušici proběhl ve dnech 14. až 16. května 2025 již 7. ročník prestižní mezinárodní soutěže o Křišťálovou kouli Systherm, na které se významně podílela místní střední odborná škola a střední odborné učiliště. Tato populární soutěž sdružující žáky z oborů instalatér a elektrikář byla uspořádána za významné podpory firmy Systherm.
Střední průmyslová škola Hranice se této významné soutěže zúčastnila již podruhé. Mezi 34 soutěžícími, kteří byli rozděleni rovnoměrně mezi instalatéry a elektrikáře, naši školu reprezentoval Petr Hajda, student druhého ročníku oboru Instalatér.
Soutěžní zadání vyžadovalo úzkou spolupráci mezi instalatéry a elektrikáři, kteří byli vylosováni do smíšených dvojic při slavnostním zahájení. Petr Hajda byl vylosován spolu s elektrikářem ze Střední školy Opava. Úkolem instalatérů bylo zvládnout instalaci otopných těles, plynového kotle, umyvadla a provést rozvody z různých materiálů. Elektrikáři měli za úkol instalovat lišty, rozvaděč a zapojit plynový kotel na stejném panelu. Součástí soutěže byl také test z teoretických znalostí specifických pro obor instalatér.
Petr Hajda spolu se svým spolužákem z Opavy předvedli výjimečný výkon, za který byli odměněni pátým místem. Tento úspěch mile překvapil nejen Petra, ale také jeho pedagogy, kteří jej připravovali v odborném výcviku. Petr si z této zkušenosti odnesl neocenitelné zážitky a hodnotné ceny.
Je skutečně pozoruhodné, že Petr dosáhl takového úspěchu již ve druhém ročníku svého studia. To je velmi dobrým předpokladem pro jeho budoucí studium a budoucí účast v soutěžích. Lze očekávat, že v posledním ročníku svého studia bude Petr schopen navázat na svůj úspěch a možná dosáhnout ještě lepších výsledků. Děkujeme Petru za výbornou reprezentaci naší školy a přejeme mu hodně úspěchů v jeho dalším studiu a soutěžích.