Motto: Tvoříme realitu z vize rozvoje středního vzdělávání Olomouckého kraje
Naše škola je od 1. července 2024 zapojena do projektu Implementace dlouhodobého záměru v Olomouckém kraji. /IDZ OK/
V sídle naší školy proto vzniklo Centrum kolegiální podpory a Krajský metodický kabinet Nábytkářství a dřevařství, kde ve spolupráci s Centrem uznávání a celoživotního učení Olomouckého kraje (CUOK), realizujeme aktivity na podporu růstu kvality středního vzdělávání s cílem podpory kariérového poradenství, polytechnického a odborného rozvoje školy a našich pedagogů.
Název projektu: Implementace dlouhodobého záměru v Olomouckém kraji
Název programu: Operační program Jan Amos Komenský (OP JAK)
Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/23_018/0009051
Období realizace: 1. 7. 2024 – 31. 6. 2028
Projekt je realizován ve dvou fázích: Implementace ročních akčních plánů KAP III, který proběhl od 1. 12. 2023 do 30. 6. 2024 a současně běžící projekt Implementace Dlouhodobého záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy Olomouckého kraje od 1. 7. 2024 do 30. 6. 2028
Realizátorem celého projektu je příjemce dotace Olomoucký kraj, který ve spolupráci s naším partnerem Centrem uznávání a celoživotního učení Olomouckého kraje /CUOK/, spolupracuje s dalšími pěti partnery s finanční spoluúčastí, které jsou: Univerzita Palackého Olomouc (UPOL), Moravská vysoká škola Olomouc (MVŠO), Vysoká škola logistiky Přerov (VŠLG), Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) a Gymnázium Jana Blahoslava a Střední pedagogická škola Přerov (GJB a SPgŠ).
Anotace projektu
Cílem projektu je podpora implementace aktivit a opatření naplánovaných v Dlouhodobém záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy v Olomouckém kraji (DZ 2024–2028), které povedou ke zlepšení kvality vzdělávání na území Olomouckého kraje. Implementace společných nebo sdílených aktivit všemi partnery v území bude tak přispívat k naplnění vybraných priorit Olomouckého kraje v návaznosti na Dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy ČR.
Naše škola je zapojena do činnosti Krajského metodického kabinetu Aplikovaná chemie a kabinetu Bezpečnosti a ochrany osob a majetku. Dále spolupracujeme s Centrem uznávání a celoživotního učení Olomouckého kraje (CUOK).
Veškeré informace týkající se realizace projektu IDZ OK naleznete na webu projektu: www.idzok.cz
Realizace na SPŠ Hranice: září 2022 až srpen 2025.
Cílem projektu je přispět k zajištění rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání pro všechny žáky prostřednictvím podpůrných personálních pozic, vzdělávání pracovníků školy a DM, vzájemného sdílení zkušeností, spolupráce a podpory zavádění inovativních metod výuky.
Personální šablony využijeme na posílení pozic:
Školní psycholog SŠ,
Kariérový poradce SŠ,
Dvojjazyčný asistent SŠ,
Koordinátor spolupráce školy a zaměstnavatele SŠ.
Osobnostně sociální a profesní rozvoj pracovníků ve vzdělávání SŠ budeme realizovat v těchto oblastech: Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání SŠ, Spolupráce pracovníků ve vzdělávání SŠ, Podpora inovativního vzdělávání žáků v SŠ (Inovativní vzdělávání žáků v SŠ, Podpora žáků s odlišným mateřským jazykem v SŠ). Šablona Inovativní vzdělávání nově umožňuje kombinovat např. aktivity projektových dnů, zapojení odborníků, klubů, využití nových technologií a dalších inovativních forem vzdělávání.